Պապիկյանը ՆԱՏՕ-ի շտաբում հանդիպումներ է ունենում. Դավիթ Բաբայանը՝ Բաքվին դիմելու պատճառի մասին․ Լուրեր
11.04.2023 | 17:15- Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը ԱԺ-ին միջնորդություն է ներկայացրել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու համար։
- Արցախի նախագահի խորհրդական Դավիթ Բաբայանը այսօր պարզաբանել է, որ Ստեփանակերտի կողմից Բաքվին ուղղված առաջարկը չի ենթադրում քաղաքական օրակարգով հանդիպում։ Նա հիշեցրել է, որ Արցախն արդեն 4 ամիս շրջափակման մեջ է, և հանդիպումը անհրաժեշտ է հումանիտար խնդիրներ լուծելու համար։
- Արցախի իշխանությունները հայտնել են, որ ըստ ներկայացված դիմումների Ռուսաստանի խաղաղապահ զորախումբը կազմակերպում է շփման գծին մոտ տարածքներում գյուղատնտեսական աշխատանքների անվտանգության ապահովումը։
- Բրյուսել կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՆԱՏՕ-ի՝ Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գերագույն հրամանատարություն։