Դատախազը Մհեր Սահակյանի քրգործով դիմեց ԱԺ․ Պապիկյանը մեկնել է Բրյուսել. Լուրեր
10.04.2023 | 13:50- Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու թույլտվություն ստանալու վերաբերյալ միջնորդագիր է ներկայացրել Ազգային ժողով; Այս մասին տեղեկությունը Factor.am-ի հետ զրույցում հաստատեց Ազգային ժողովի նախագահի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը։
- ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Մարաղայում հայերի կոտորածի 31-րդ տարելիցի կապակցությամբ։ Դրա մեջ նաև նշվում է, որ Մարաղայի ոճրագործությունից տարիներ անց, շուրջ չորս ամիս է, ինչ Ադրբեջանն ապօրինի կերպով արգելափակված է պահում Լեռնային Ղարաբաղը մնացյալ աշխարհի հետ կապող Լաչինի միջանցքը: Լեռնային Ղարաբաղում կանխամտածված կերպով հումանիտար ճգնաժամի ստեղծումը, ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում զինադադարի պարբերական խախտումներն ու ագրեսիվ գործողությունները, քաղաքացիական բնակչության շարունակական թիրախավորումն ու ահաբեկումը կրկին ապացուցում են, որ Ադրբեջանի նպատակը Լեռնային Ղարաբաղն էթնիկ զտումների ենթարկելն է։
- ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Բրյուսել․ տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ-ից։