• Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Ռումինիայի գործընկերոջ հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է ամենաբարձր մակարդակով հնչեցնել իր ատելության խոսքը և ռազմատենչ հռետորաբանությունը և օկուպացված պահել ՀՀ ինքնիշխան տարածքի շուրջ 150 քառ․ կմ։
• Մեկնարկել է Գագիկ Բեգլարյանից ենթադրյալ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով դատավարությունը։ Դատախազությունը պահանջում է Կապի և տրանսպորտի նախկին նախարար, Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանից և նրան փոխկապակցված անձանցից 16.8 միլիարդ դրամ արժեքով ապօրինի ծագում ունեցող գույք և ակտիվներ բռնագանձել։ հայցադիմումով պահանջվում է բռնագանձել Երևան քաղաքում գտնվող 33 բնակարանները, տարածքները, շինությունները, ավտոհանգրվանները, որոնցից 11-ը գտնվում են Հյուսիսային պողոտայում։
• ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը հայտարարել է, որ Ֆինլանդիան դաշինքի կազմ կընդունվի վաղը՝ ապրիլի 4-ին։ Երկրի դրոշը կբարձրացվի Բրյուսելում գտնվող կազմակերպության կենտրոնակայանում։ Նրա խոսքով՝ «դա Ֆինլանդիան ավելի անվտանգ կդարձնի, իսկ դաշինքը՝ ավելի ուժեղ»։