Կլաարը մեկնում է Բաքու․ ՀՀ-ում եղանակը կցրտի 15-19 աստիճանով․ Լուրեր
27.03.2023 | 16:27- Իրանը դեպի Ադրբեջանի հետ սահման զգալի ռազմական տեխնիկա է տեղափոխում, ինչպիսիք են խոշոր տրամաչափի հրթիռային կայանները, նաև վերակառուցում է հյուսիս-արևմտյան սահմանը: Այս գործողությունը պաշտոնապես ներկայացվում է որպես զորավարժությունների մի մաս և Բաքվին ուղղված ուղերձ՝ տարածաշրջանում նոր ռազմական գործողություններ կանխելու համար:
- Հայաստանում օդի ջերմաստիճանը մարտի 30-31-ի գիշերը կնվազի 5-7 աստիճանով, ցերեկը 15-19 աստիճանով։ Մարտի 30-31-ին, ապրիլի 1-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 29-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ:
- Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը ծրագրում է ապրիլի 3-ին այցելել Ադրբեջան։ Կլաարի վերջին այցը Բաքու մարտի 5-ին էր։ Դրանից առաջ նա այցելել էր նաև Հայաստան։
- Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն դիմել է Ֆրանսիայի կառավարությանը՝ կոչ անելով «հարգել երկրում սահմանադրական իրավունքները»։ Այս հայտարարությունը սոցցանցերի ադրբեջանական տիրույթում օգտատերերի հեգնանքին ու ծաղրին է արժանացել։