• Ռուսաստանի ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ թշնամական հռետորաբանության և ԼՂ-ում միջադեպերի աճը, ինչպես նաև Լաչինի միջանցքի շուրջ ստեղծված իրավիճակում փոխզիջումների գնալու՝ կողմերի պատրաստակամության պակասը մտահոգության տեղիք է տալիս։ Զախարովան նաև ասել է, թե Հայաստան՝ ադրբեջանցիների և Ադրբեջան՝ հայերի վերադարձի հարցը պետք է դիտարկվի երկու ժողովուրդներին հաշտեցման համատեքստում իրականացվող երկխոսության շրջանակում։
• Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) իրավական հարցերի և մարդու իրավունքների հանձնաժողովը կոչ է արել Բաքվին անհապաղ կատարել Արդարադատության միջազգային դատարանի որոշումը Լաչինի միջանցքի բացման վերաբերյալ։
• Մարտի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է հանրապետության N զորամիավորման ենթակա զորամասերից մեկը։ Պապիկյանը զինծառայողներին հորդորել է խստագույնս հետևել անվտանգության կանոններին, ինչպես նաև ուշադրությամբ ու բարձր կարգապահությամբ կազմակերպել ծառայությունն ու մարտական հերթապահությունը՝ հատկապես անբարենպաստ եղանակային պայմաններում։