Ընթանում է ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվում է ««ՀՀ կառավարության և ՌԴ կառավարության միջև տեղեկատվական անվտանգության ապահովման բնագավառում համագործակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը: Այն ներկայացրեց ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի հետաքրքրվեց․ «Փետրվարի 16-ին ՌԴ պետդումայում ընդունվել է օրենք, որը ԵԽ կանոնադրության և 21 միջազգային կոնվենցիաների դենոնսացիայի մասին է։ Ստացվում է, որ մենք հիմա պետք է հաստատենք մի համաձայնագիր, որը կարգավորվում է նաև միջազգային կոնվենցիաներով, բայց կողմերից մեկը՝ ՌԴ-ն, փաստացի դենոնսացիայի է ենթարկել տվյալ կոնվենցիաները։ Տրամաբանակա՞ն, է, որ մենք կողմ լինենք, իսկ ՌԴ-ն՝ դեմ»։
«Սա զուտ երկու երկրների միջեւ տեղեկատվական անվտանգության ապահովման մասին է և կապ չունի ձեր նշածի հետ։ Երկու երկրների անվտանգության խորհուրդները համաձայն են, ընթացակարգերը պահպանված են»,-պատասխանեց Մանթաշյանը։