Ազգային ժողովի «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի համոզմամբ՝ Ազգային ժողովում պետք է ներկայանան Սահմանադրական դատարանի դատավորի այնպիսի թեկնածուներ, ովքեր աչքի են ընկել իրենց դիրքորոշումներով, իսկ այսօր պատգամավորները փնտրտուքի մեջ են, քանի որ փորձում են գտնել այն տարբերությունը, որով ՍԴ դատավորրի թեկնածու Ելիզավետա Դանիելյանին առանձնացրել է մյուս դատավորներից:
«Սա մեր գործը բարդացնում է․ մենք ունենք երկու տարբերակ՝ չընտրել դատավոր և սպասել հաջորդ դատավորին, կամ ընտրել դատավոր, ով չի բավարարել, բայց դե պետք է ընտրենք»,-Ազգային ժողովում Սահմանադրական դատարանի թեկնածու Ելիզավետա Դանիելյանի թեկնածության վերաբերյալ իր տեսակետը հայտնեց պատգամավորը՝ նշելով, որ այժմ ստեղծվել է հնարավորություն դատական համակարգը փոխելու և թարմացնելու։
Էդմոն Մարուքյանը նշեց, որ,  առհասարակ, Սահմանադրական դատարանը որոշումներ է կայացրել, որոնք Վճռաբեկ դատարանում առաջացրել են խնդիրներ, «ՍԴ-Վճռաբեկ պատերազմներ կային, բայց  պետք է այս ամենից վեր կանգնել»։
Պատգամավորը նաև հավելեց, որ բավարարված չէ տեղի  ունեցած քննարկումներով: «Մենք էս պայմաններում չենք կարող դատավոր ընտրել»,- ասաց նա։