ԵՄ-ն բարձր է գնահատել կառուցողական մթնոլորտը, որում անցել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանային հանձնաժողովների երրորդ հանդիպումը։ Այս մասին հայտարարել է ԵՄ արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության քաղաքականության խոսնակ Նաբիլա Մասրալին Բրյուսելում ԵՄ-ի կողմից Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանային հանձնաժողովների 3-րդ նիստից հետո։
«ԵՄ-ն բարձր է գնահատում կառուցողական մթնոլորտը, որում անցել է հանդիպումը, և կողմերի պատրաստակամությունը շարունակելու աշխատանքը սահմանին առնչվող հարցերի լուծման, ինչպես նաև անվտանգային իրավիճակի բարելավման ուղղությամբ»,-ասված է հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք՝ նոյեմբերի 3-ին Բրյուսելում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության ու Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի երրրորդ նիստը՝ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ԱՀ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի նախագահությամբ: