«Քաղաքացիական պայմանագիրը» իշխանության եկավ «Ապագա կա» խոստմամբ, բայց քաղաքացիներից շատերը մտահոգություն են հայտնում, որ իրենց ապագան կասկածի տակ է դրված, որովհետև թշնամու ռազմական ագրեսիան արդեն Հայաստանի տարածք է տեղափոխվել, և, օրինակ, հանգստի քաղաք համարվող Ջերմուկը դարձել է պատերազմի գոտի, ինչպես նաև Սոթքը, Վարդենիսը։ Factor.am-ի հետ զրույցում  անդրադառնալով այս դիտարկմանը` Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյան, նշեց․ ««Ապագա կա»  կարգախոսի շուրջ մենք ամենօրյա աշխատանքներ ենք իրականացնում։ Այո՛, թշնամին ունի որոշակի նկրտումներ, դա ընդհանրապես կապ չունի ՀՀ իշխանության հետ, նրանք խնդիր ունեն Հայաստանի հետ։
խաղաղության օրակարգը և մեր կատարած աշխատանքները դիվանագիտության ոլորտում և մյուս տիրույթներում վկայում է այն մասին, որ մենք հնարավորինս ամեն ինչ անում ենք, որպեսզի մեր քաղաքացիներին ապացուցենք, որ ապագա կա»։