• ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը այսօր հրաժարվել է բացահայտել, թե ինչ առաջարկներով է Հայաստանը գնում Ադրբեջանի հետ խաղաղության բանակցությունների։
• ՀԱՊԿ-ի և Ռուսաստանի վերաբերյալ Սիմոնյանն ասել է, որ առաջիկա Մոսկվա այցի ընթացքում քննարկելու է ՀԱՊԿ-ի հետ կապված հարցերը և Հայաստան-Ռուսաստան փոխօգնության մասին պայմանագրի հետ կապված հարցերը, որով, ըստ Սիմոնյանի, Հայաստանը դիմել է ու մինչ օրս պատասխան չունի, նույնիսկ մերժում չի ստացվել։
• Մայր Աթոռից հայտնել են, որ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդը առանձին քննարկումներ կունենա նախագահների հետ, որոնց արդյունքում կհստակեցվի այս ձևաչափով հանդիպումների շարունակությունը։
• ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Մխիթար Զաքարյանը հայտարարություն է տարածել, որ վայր է դնում պատգամավորական մանդատը՝ ակնարկելով, որ այլ դերում է շարունակելու քաղաքական գործունեությունը։