• Ժամը 11:00-ի դրությամբ հայ-ադրբեջանական սահմանին էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։ ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը հայտնել է, որ գիշերվա ընթացքում ևս հայ-ադրբեջանական սահմանին էական միջադեպեր չեն արձանագրվել։ Մինչ այդ՝ երեկոյան, ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել էր, որ միջազգային հանրության ներգրավվածության շնորհիվ է հաջողվել ձեռք բերել հրադադարի պայմանավորվածություն։ Դրա պայմանները Գրիգորյանը չի հայտնել։
• Երեկոյան Սյունիքի, Վայոզ ձորի և Գեղարքունիքի մարզպետարանները հայտարարություններ են տարածել, որ այդ մարզերից որևէ բնակավայր չի անցել Ադրբեջանի վերահսկողության տակ։
• Հայաստանի խորհրդարանն այսօր վերսկսել է աշխատանքը։ Իշխանական ՔՊ խմբակցությունից Գևորգ Պապոյանը, նկատի ունենալով գիշերվա բողոքի գործողությունները, ասել է, թե դա պետական հեղաշրջման փորձ էր։
• «Հայաստան» խմբակցությունից էլ Գեղամ Մանուկյանը հայտարարեց, որ ցույցը ինքնաբուխ էր, մարդկանց հավաքվելու պատճառ էր դարձել Փաշինյանի ելույթը։ Մանուկյանի այս և այլ հայտարարություններից հետո դահլիճում լարվածություն եղավ, նիստն ընդմիջվեց։
Ավելի ուշ Factor TV-ի տեսախցիկը ֆիքսել է, որ խորհրդարանի միջանցքում ՔՊ ու «Հայաստան» խմբակցությունների վիճաբանությանը միջամտում են անվտանգության աշխատակիցները։