Կուսակցություններն իրենցից ներկայացնում են տղամարդկանց ակումբներ, իսկ կանայք այնտեղ կատարում են ավելի շատ ենթակայի դեր. Զ. Հովհաննիսյան
«Հոդված 3» իրավունքի փառատոն»-ի շրջանակներում այսօր անցկացվեց «Իմ իրավունքները տանը» թեմայով քննարկում, որի ընթացքում անդրադարձ կատարվեց ընտանիքում երեխաների իրավունքներին, ընտանեկան հարաբերությունների օրենսդրական կարգավորումներին, կանանց իրավունքի իրացման հիմնախնդիրներին դատարանում և քրեակատարողական հիմնարկներում և այլն։
«Կուսակցություններն իրենցից ներկայացնում են տղամարդկանց ակումբներ և կանանց մասնակցությունը ավելի շատ քվոտավորված է, և կանայք կատարում են ավելի շատ ենթակայի դեր, այլ ոչ թե քաղաքականության ակտիվ դերակատարի»,- ասաց քննարկման բանախոս, «Ընդդեմ կանանց նկատմամբ բռնության» կոալիցիայի անդամ Զարուհի Հովհաննիսյանը:
Անդրադառնալով վերջին հեղափոխության ժամանակ կանանց դերակատարությանը, նկատեց, որ կանանց մասնակցությունը շատ բարձր էր. «Կարծում եմ հետագայում մենք կկարողանանք ներազդել արդյունքների բաշխման արդար կատարման վրա»: