• Արցախի շփման գծում երեկ վիրավորում ստացած ՊԲ զինծառայող Ալբերտ Բախշիյանի վիճակը բավարար է: Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում․ տեղեկացնում են Արցախի ՊՆ-ից։ Հիշեցնենք, որ երեկ առավոտյան ժամը 09:00-ից սկսած Արցախի շփման գծի հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան մի շարք հատվածներում ադրբեջանական ստորաբաժանումները փորձել են հատել շփման գիծը։ Այդ փորձերը կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով: Օգոստոսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և առավոտյան 9:00-ի դրությամբ, իրադրությունը շփման գծում էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
• Կենտրոնական բանկի խորհուրդն այսօրվա որոշումով բարձրացրել է վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0,25 տոկոսային կետով՝ 9,25 տոկոսից հասցնելով 9,5 տոկոսի։
• Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահ է ընտրել դատավոր Մխիթար Պապոյանին: Մինչ այդ, հուլիսի 18-ին լրացել էր Վերաքննիչ քրեական դատարանի՝ արդեն նախկին նախագահ Տիգրան Սահակյանի 65 տարեկանը։