• Այս տարվա հունիսին Հայաստանում միջին ամսական անվանական աշխատավարձը կազմել է շուրջ 235 հազար դրամ։ Այս մասին Factor.am-ը տեղեկանում է Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալներից։ Նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ միջին անվանական աշխատավարձն աճել է շուրջ 17 %-ով։
• Նիդերլանդների ՀՅԴ երիտասարդական կազմակերպության անդամ Սյունե Աբրահամյանի՝ Հայաստան մուտքն արգելելուց մի քանի ժամ անց «Զվարթնոց» օդանավակայանում արգելվել է Նիդերլանդների Հայ Դատի ատենապետ, ՀՅԴ կուսակցական ակտիվ գործիչ Մասիս Աբրահամյանի մուտքը Հայաստան։ Այս մասին հայտնել է ՀՅԴ Արևմտյան Եվրոպայի կետրոնական կոմիտեն։
• «Ժառանգություն» կուսակցությունից էլ հայտնել են, որ երեկ երեկոյան Ստեփանակերտ՝ թոռան մկրտությանը մասնակցելու ճանապարհին, ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողների կողմից պաշտոնապես խոչընդոտվել է Հայաստանի առաջին արտգործնախարար և «Ժառանգություն» կուսակցության հիմնադիր Րաֆֆի Հովհաննիսյանի մուտքը Արցախ։
• Կուսակցության հաղորդագրության համաձայն՝ անցակետի ծառայողները մերժման որևէ հոդաբաշխ պատճառ կամ հիմնավորում չեն բերել, բայց հաստատել են, որ արգելանքը կարող է լինել պաշտոնական Երևանի «ամենավերևից»: