Դիմակավորված խուզարկություն «Սեքյուրիթի դրիմում»․ 4 մարզի պարեկների ընդունելությունն ավարտվեց․ Լուրեր
26.07.2022 | 17:55- Ոստիկանության հատուկջոկատայինները «Սեքյուրիթի Դրիմ» ընկերությունում խուզարկություն են կազմակերպել։ Դիմակավորված իրավապահներն առգրավել են «Սեքյուրիթի Դրիմ» ընկերության համակարգիչները։ Գործողություններ իրականացնող իրավապահները խուսափել են պատասխանել Factor.am-ի հարցին, թե ինչ խնդրի հետ է կապված խուզարկությունը և ինչու է առգրավում կատարվում:
- Ոստիկանության Պարեկային ծառայության Տավուշի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի ու Արագածոտնի մարզերի ընդունելությունն ավարտվել է։ 4 մարզերի 626 տեղի համար դիմել էր 1850 դիմորդ։ Բուժզննության, ֆիզպատրաստության ու IQ թեստի փուլը հաղթահարել ու հարցարցույցների փուլ է անցել 1004 մարդ: Հայտնել է Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի անդամ Դանիել Իոաննիսյանը։
- ՊԵԿ Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները «Զվարթնոց» օդանավակայանում հայտնաբերել և կանխել են Թուրքիայից Հայաստան ժամանած երկու քաղաքացիների կողմից ՀՀ-ում չգրանցված տարբեր տեսակի դեղամիջոցների անօրինական ներմուծումը: