• ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ԶՈւ ԳՇ պետի ուղեկցությամբ, այցելել է երկրորդ բանակային զորամիավորում։ Պաշտպանության նախարարն այցելել է արևելյան սահմանագոտի, շրջել մարտական դիրքերում, հետևել առաջնագծի կահավորման աշխատանքներին:
• Միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունները քննադատել են ԵՄ գազային գործարքը Ադրբեջանի հետ, որով Եվրոպան փորձում է նոր աղբյուրներ գտնել ռուսական գազին փոխարինող։ Human Rights Watch և Amnesty International կազմակերպությունների ներկայացուցիչները հիշեցրել են Ադրբեջանի կողմից մարդու իրավունքների խախտումների բազմաթիվ դեպքերի մասին։
• Խորհրդակցություններ են անցկացվել Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել ՇՀԿ-ի հետ համագործակցության, ինչպես նաև «Հյուսիս-Հարավ» միջազգային տրանսպորտային միջանցքին առնչվող հարցերի վերաբերյալ: