• ԱԺ խորհուրդը վաղը՝ հուլիսի 14-ի երեկոյան արտահերթ նիստ կգումարի՝ ընդդիմադիր խմբակցությունների պատգամավորների լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու համար։ Նախագիծը վերաբերում է «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների 33 պատգամավորի։
• ԱՄՆ պետքարտուղարությունը «Ամերիկայի ձայն»-ի՝ հայ և թուրք առաջնոդների հեռախոսազրույցի ու երկրների միջև ընթացող երկխոսության մասին հարցմանն ի պատասխան, նշել է, որ իր աջակցությունն է հայտնում «հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանը»: ԱՄՆ պետքարտուղարության մամլո ծառայությունից հայտնել են, որ ՄիացյալՆահանգները պատրաստակամ է աջակցել այս կարևոր երկխոսությանը այնպես, ինչպես երկու կողմերը կհամարեն պատշաճ։
• Օգոստոսի 1-ից Հայաստանում ուժի մեջ են մտնում գազաբալոնների վկայագրման նոր կարգավորումները։ ՏԿԵՆ վարչության պետ Խաչիկ Սողոմոնյանը այսօր զգուշացրել է, որ այն գազալցակայանները, որոնք կսպասարկեն չվկայագրված գազաբալոններով մեքենաները, կտուգանվեն։