Ինձ հետ այսօր բերել եմ Սահմանադրությունը, ու բոլոր փուլերում ես ասել եմ, որ սա անհեթեթությունների ժողովածու է. լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց  տնտեսագետ Բագրատ Ասատրյանը:
«Իմ անձնական տպավորությունն այն է, որ ինչ-որ մեկի հագով փորձել են վերարկու կարել, բայց տարբեր դերձակներ՝ մի յոթ հոգի, տարբեր կտորներով ու տարբեր գույնի թելերով ու դրա արդյունքում ձևավորվել է Սահմանադրությունը»,- ասաց տնտեսագետը՝ շեշտելով, որ այս Սահմանադրության գաղափարախոսությունը Հայաստանում խանականության ձևավորումն էր:
Բանախոսը նկատեց, որ թավշյա հեղափոխությունից հետո աշխարհում պարզվեց, որ աշխարհի քաղաքական քարտեզում կա Հայաստանի Հանրապետություն, ուր ապրում են արժանապատիվ քաղաքացիներ: Իսկ ասուլիսավարի դիտարկմանը, թե անպայման պետք է շեշտել, որ այս երկրում կար մի իշխանություն, որ իշխանությունը հանգիստ փոխանցեց, բանախոսը պատասխանեց. «Ես համամիտ չեմ, հանգիստ չեն փոխանցել, իմ ընկեր Վարդան Հարությունյանի ասած՝ փամփուշտն էր պրծել»: