• Հայաստանը չի մերժել ԱԳ նախարարների հանդիպումը Թբիլիսիում, Factor TV-ի հարցմանն ի պատասխան ասացին ՀՀ ԱԳՆ-ից։ Դրանով ԱԳՆ-ից մեկնաբանել են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այն հայտարարությունը, թե Հայաստանը հրաժարվել է ԱԳ նախարարների ձևաչափով հանդիպել Թբիլիսիում։
• Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հայտարարել է, որ բանակցային գործընթացում Հայաստանի իշխանության մոտեցումն այն է, որ կաշկանդված չլինեն։ Ռուսաստանի հայերի հետ հանդիպմանը նա ասել է, որ օրակարգում ԼՂ-ում ապրող հայրենակիցների ապրելու իրավունքն է, որից հետո կքննարկեն կարգավիճակի հարցը։ Նա նշել է, որ որևէ միջանցքային փաստաթուղթ սեղանին չկա։ Խաչատուրյանը նաև նշել է, որ ՀՀ-ն երբևէ Ադրբեջանին տարածքային պահանջ չի ներկայացրել։
• ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ եթե ԱՄՆ-ն անտեսեր Ուկրաինայի պատերազմը, Եվրոպայում քաոս կսկսվեր, իսկ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կշարունակեր ներխուժել այլ երկրներ։