• ՔՊ-ն գլխավոր դատախազի պաշտոնում կարող է առաջադրել Աննա Վարդապետյանի թեկնածությունը։  Գործող գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի պաշտոնավարման ժամկետը լրանում է սեպտեմբերին, նա նշանակվել էր դեռ նախորդ իշխանության ժամանակ։ Փաշինյանի իշխանության ժամանակ Աննա Վարդապետյանը եղել է արդարադատության նախարարի տեղակալ, ապա նշանակվել է վարչապետի օգնական։
• Հայաստանի ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպում է ունեցել Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի հետ։ Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ տնտեսական հարաբերություններին և ենթակառուցվածքային համատեղ ծրագրերի իրականացմանը։ Սիմոնյանը նշել է, որ Իրանի հետ Հայաստանի երկաթուղային կապի հաստատումը օրակարգային կարևորագույն հարցերից է։
• Ադրբեջանի ցամաքային զորքերի հրամանատարը հայտարարել է, որ Անկարան ու Բաքուն այս տարվա ընթացքում նախատեսել են  ավելի քան 20 համատեղ զորավարժություն, ինչպես Ադրբեջանում, այնպես էլ Թուրքիայում։