Թրամփի առևտրային պատերազմը պետք է «Եվրոպային անկախության մղի»․ եվրոպական Կենտրոնական բանկի նախագահ
Անցյալից ամենամեծ դասը պետք է ռեալիզմը լինի՝ իրատեսությունը: Պատրանքները պետք է թոթափել: Հանրային հեռուստաընկերության եթերում Պետրոս Ղազարյանի հետ հարցազրույցում այս մասին ընդգծեց ՀՀ առաջին նախագահ, Հայ ազգային կոնգրեսի առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:
«Թոթափե՛նք պատրանքները՝ Ծովից ծով Հայաստան, Քուր-արաքսյան Հանրապետություն և այլն: Մեծ շնորհ չի պահանջվում, մեծ ուղեղ էլ պետք չէ. եթե մարդը գալիս է իշխանության, պետք է իմանա՝ ինչ վիճակում է Հայաստանը, ինչ խնդիրներ ունի իր հարևանների հետ, ինչ արտաքի մարտահրավերներ ունի, և փորձի ամենաիրատեսական, ռեալիստական մեթոդներով լուծել այդ խնդիրները: Ֆանտազիաները և պատրանքները, ներողություն, տհաս հասարակություններին է հատուկ: Ոչ մի հասուն հասարակության մեջ այսպիսի բան չկա, չի կարող լինել: Չեմ ասում, որ երբեմն-երբեմն մի խենթ է դառնում լիդեր: Չի լինում այդպիսի բան, կարող են իրենց հաշվարկների մեջ սխալվել, դա էլ է լինում, բայց միակ մեթոդը սա է՝ իրատեսություն: Բարդ բան չէ, բայց մարդիկ չեն հասել այդ մակարդակին, ընդունակ չեն պետություն ղեկավարելու»,- նշեց Տեր-Պետրոսյանը: