«Հայրենիքի փրկության շարժման» համակարգող Իշխան Սաղաթելյանը վնասվածքներ է ստացել, երբ ոստիկանները փորձել են բռնի ուժով նրան բերման ենթարկել։
«Դեմքն էր վնասվել, ձեռքերն էին վնասվել, մանրամասն չեմ ուզում ասել: Իշխան Սաղաթելյանին բերման չեն ենթարկել, թույլ չտվեցինք, բայց ՀՅԴ ԳՄ նախագահին, Երևանի քաղաքային կոմիտեի նախագահին և բազմաթիվ այլ քաղաքացիների բերման են ենթարկել»,- ասաց ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը։
Նշենք, որ վաղ առավոտից ԱԱԾ և ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացվել Սախարովի հրապարակում, քանի որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելելու էր Կառավարության 3-րդ մասնաշենք։ Կառավարության շենքի դիմաց անհնազանդության ակցիա իրականացնող քաղաքացիներից մի քանի տասնյակ քաղաքացի բերման է ենթարկվել:
Հիշեցնենք՝ Նախօրեին «Հայրենիքի փրկության շարժման» բողոքի գործողությունների ավարտին ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը կոչ էր արել առավոտյան ժամը 11։30-ին լինել Կառավարության  3-րդ մասնաշենքի մոտ, քանի որ Նիկոլ Փաշինյանն այցելելու է այդ մասնաշենք: