Թանկացումների վերաբերյալ հրապարակում ունեցել ենք նոյեմբերին, մյուս հրապարակումը կանենք, կարծում եմ, մյուս շաբաթ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՏՄՊՊՀ նախագահ Գեղամ Գևորգյանը՝ անդրադառնալով հետպատերազմյան շրջանում հանրապետությունում նկատվող թանկացումներին:
Գեղամ Գևորգանն անդրադառնալով դիտարկմանը, որ ձուն, ձեթը և ալյուրը թանկացել են, ներկայացրեց պարզաբանումներ:
«Ուսումնասիրությունների արդյունքում, եթե ապրանքի գնի բարձացումը համաչափ է դիտվում, հրապարակվում է այդ մասին և, եթե չկա համաչափություն, ապա միանգամից սկսվում է վարչական վարույթ»,- նշեց Գևորգյանը:
Դիտարկամանը, թե օրինակ 68 հազար դրամ աշխատավարձ ստացողը բնակաբար կտուժի թանկացումներից և հարցին, թե պաշտոնյաների շրջանում արդյո՞ք նման անհանգստություններ կան, Գևորգյանը պատասխանեց, որ բնականաբար պաշտոնյաները կարող են նեղվել, քանի որ եթե եկամուտը մնում է նույնը, սակայն ապրանքի գինը բարձրանում է, բոլորն էլ իրենց վրա զգալու են տարբերությունը: