ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սասուն Միքայելյանն առաջարկում է արտակարգ դրության պայմաններում հարսանեկան արարողությունների մասնակիցների քանակը սահմանել ոչ թե մինչև 40, այլ մինչև 60 մասնակից։
«Պարզ ա լինելու, որ մարդիկ ամուսնանում են, հարսանիք ա, թե, կներեք, ուտուշ-խմուշ ա, որովհետև սպեցիֆիկ ժողովուրդ ենք, մեր հարսանիքները, միջոցառումները պետք է հնարավորինս կազմակերպել։ 60 հոգով հնարավորություն կտանք, կան հարյուրավոր մարդիկ, որ նշանվել են, հարսանիք չեն կարողանում անել, հնարավորություն կտանք մարդկանց, որ այդ հարսանիքը արվի»,- ասաց պատգամավորը։
Վերջինս նաև առաջարկեց թույլ տալ մազրերում փակ տարածքներում ևս միջոցառումներ կազմակերպել․ «Երբ ասում եք՝ թույլատրվում է միայն բացօթյա տարածքներում, դա ճիշտ չէ, մարզերում ցուրտ է և կարելի է մարդկանց թույլ տալ փակ տարածքներում էլ հարսանիք անել՝ սոցիալական հեռավորությունը պահպանելով»,- ասաց Միքայելյանը: