Ազգային ժողովում քննարկվում է Բանկային ավանդների ներգրավման մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը: ԿԲ փոխնախագահ Ներսես Երիցյանը նշեց, որ պետք է հասնել նրան, որ վարկ վերցնող քաղաքացին նվազագույնը կարողանա էլեկտրոնային հասցե վարել։
«Այս պահի դրությամբ՝ օրենքի կարգավորումը խիստ ու անարդար է բանկերի նկատմամբ։ Փորձը ցույց տվեց, որ դա չի աշխատում, որովհետև կան տարբեր ձևեր, ձեր ասած՝ գյուղից բնակիչը ֆինանսական գրագիտություն չունի, չի կարողանում օգտվել։ Հիմա էլ փոխենք, չփոխենք, բանկի բաժանմունքում ասում են՝ ստորագրի էստեղ, որը տակ գրված է՝ գալու եմ բաժանմունքից վերցնեմ այդ փաստաթուղթը, և դրանով լուծվում է այս հարցը։ Տանը նստած մարդը եթե պրոբլեմ է ունենում, չի հասկանում։ Հիմա կարգավորումն այն է, որ խրախուսենք, էլեկտրոնային եղանակով կարողանանք այդ տեղեկատվությունը տալ, այդ խնդիրը կամաց-կամաց լուծենք։ Գնալով այնքան պիտի խստացնենք, որ նման մարդիկ մինչև վարկ վերցնելը գոնե էլեկտրոնային հասցե վարել իմանան, որովհետև առանց դրա կամ նվազագույն մաթեմատիկա իմանալու հնարավոր չի վարկ վերցնել ու տակ չտալ»,- նշեց Ներսես Երիցյանը։