«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանն այսօր ԱԺ արտահերթ նիստում նշեց, որ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանի ելույթը տարընթերցումների տեղիք է տալիս, քանի որ վերջինս խոսում է տնտեսական տերմինաբանությամբ կամ թվերով։
«Ես հիմա հարց կհնչեցնեմ՝ ակնկալելով քաղաքական պատասխան։ Երեկ հնչեց, որ այս նախագծով սահմանափակվում են Ազգային ժողովի լիազորությունները, արդյո՞ք կա այդպիսի բան, թե՞ ոչ: Այս փոփոխությունը, որ նախատեսվում է, ուղղակի կարճ ասեք, սա համավարակով պայմանավորված և համավարակի պատճառով և համավարակի ընթացքում կիրառվող փոփոխություն է, ես ճի՞շտ եմ հասկացել»,- նշեց Հակոբյանը։ Ջանջուղազյանն արձագանքեց. «100 տոկոս»։
Պատգամավորները ծիծաղեցին։ «Էլի թվեր եք օգտագործում, պարո՛ն Ջանջուղազյան, առանց թվերի»,- միջամտեց Արարատ Միրզոյանը։ «Իմ իմացած ամենամեծ տոկոսը հարյուրն է, պարոն Մելքումյան»,- կատակեց Ջանջուղազյանը։