Սեդա Սաֆարյանի ընտանիքի անդամների նկատմամբ ֆիզիկական հարձակումը չի կարող պատահականություն լինել, կարծում է իրավապաշտպան Նինա Կարապետյանցը:
«Հարձակվողները լավ հասկացել են, թե ուր են եկել։ Հարվածել կնոջը, տապալել գետին ու շարունակել ծեծե՞լ, համոզված եմ՝ չիմանալով, թե ով է դիմացինդ, դա քեզ թույլ չես տա։ Երբ թույլ են տալիս նման գործողություն, ես համոզված եմ՝ պատահականություն չի, և սա կապ ունի տիկին Սաֆարյանի գործունեության հետ։ Անպատժելիության զգացում են ունեցել, սա տխրահռչակ թավիշի արդյունք է։ Հարևան ոստիկանն առաջարկել էր չգալ ոստիկաններին, քանի որ միջադեպը լուրջ չէ։ Գուցե Մարտի 1-ի գործի հետ կապ չունի, բայց նա տարիներ շարունակ պայքարել է ու շատերի համար թիրախ է դարձել»,- Սեդա Սաֆարյանի ընտանիքի վեաբերյալ տեսակետ է հայտնում իրավապաշտպան Նինա Կարապետյանցը։
Նա հիշում է, որ Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցների կողմից սպառնալիքներ են հնչել, ու այժմ փաստի հետ գործ ունենք, որ արձագանք չկա։