Դեղերի մեծածախ առևտրով զբաղվող կազմակերպությունների լիցենզավորման պահանջի ժամկետը կերկարաձգվի. ԱԺ-ն քննարկում է. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Կառավարությունն առաջարկում է դեղերի մեծածախ առևտրով զբաղվող կազմակերպությունների լիցենզավորման ժամկետը երկարաձգել՝ ապրիլի 15-ի փոխարեն սահմանելով օգոստոսի 15-ը։ «Դեղերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին նախագիծն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու նախագիծը քննարկվում է Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում։
«Գոյություն ունի մեծածախ դեղերով զբաղվող կազմակերպությունների լիցենզավորման կարգ և նրանց ժամանակ էր տրվել, որպեսզի լիցենզավորվեն և իրավունք ունենան զբաղվելու դեղերի մեծածախ առևտրով, և այդ ժամկետն ավարտվում էր ապրիլի 15-ին։ Հաշվի առնելով ստեղծված իրավիճակը՝ Կառավարությունը ևս 4 ամիս ժամկետ է տալիս, որպեսզի նրանք լիցենզավորվեն»,- ներկայացրեց ԱԺ առողջապահական և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զեյնալյանը։