«Պարոն Փաշինյանը շատ անգամ է ասել, որ իրոք գործարար-պետություն հարաբերությունը պետք է լինի գործընկերային, միայն այդպես, այլ կերպ չի կարող լինել, իսկ նախկինում այդպես չի եղել»,- այս մասին այսօր տնտեսական գիտաժողովի ժամանակ ասաց տնտեսագետ Վահագն Խաչատրյանը՝ նշելով, որ գիտաժողովին ինքն առաջին անգամ է՝ դա պայմանավորելով երկրում իրավիճակի փոփոխությամբ։
«Ապրիլյան պատերազմի ժամանակ այդ գումարները չեն ծառայել նպատակին, այդ թվում՝ Ձեզնից գրպանված գումարները։ Այդտեղ էր, որ ժողովուրդը ընդվզեց, Ալիևն էլ էր այդ հանգամանքը հաշվի առել, բայց ՀՀ արժանապատիվ քաղաքացին իր արժանապատվությունը գնահատեց և հաղթեց։ Ինչո՞ւ եմ ես սրան հատկապես ուշադրություն դարձնում․ այն, ինչ տեղի ունեցավ ապրիլին, ես անձամբ գնահատում եմ, որ տեղի է ունեցել հեղափոխութուն, բոլոր այլ ձևակերպումները շահարկումներ են։ Տեղի է ունեցել հեղափոխություն, որը շարունակվում է»,- ասաց նա: