Մեզ համար կարևոր միջոցառում է, բազմիցս մասնակցել ենք և էլի ենք մասնակցելու։ Այս մասին Factor.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց ԱԺ ՔՊ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով Փաշինյանի Դավոս այցին։
Մենք պատգամավորից հետաքրքրվեցինք՝ արդյոք Հայաստանի համար այս հրավերն անակնկալ էր կամ արդյոք Դավոսի համաժողովին մասնակցությունը կարևոր էր միայն կանոնադրությունը ստորագրելու իմաստով՝ հաշվի առնելով այն, որ սկզբում պաշտոնապես հայտարարվել էր՝ Փաշինյանը չի մասնակցելու Դավոսի տնտեսական ֆորումին։
«Վարչապետի օրակարգով է պայմանավորված, թե նա ինչ միջոցառումների կմասնակցի կամ չի մասնակցի՝ հաշվի առնելով այդ օրակարգում տեղ գտած այլ միջոցառումները և դրանց կարևորությունը»,- ասաց Հովհաննիսյանը։
Նշենք, որ երեկ երեկոյան պարզ դարձավ, որ Փաշինյանը մեկնել է Դավոս` Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի շրջանակում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրավերով որպես հիմնադիր անդամ մասնակցելու «Խաղաղության խորհրդի» կանոնադրության ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը: