Այն մարդիկ, որոնք համարվում են սոցփաթեթի շահառու, նրանց համար 6000 դրամը պետությունը չի սուբսիդավորում։ Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ առողջապահության նախարարության պայմանագրերի կատարման նկատմամբ հսկողության խորհրդատու Տիգրան Հովհաննիսյանը։
«Եթե դու սոցփաթեթի շահառու ես, այդ 6000 դրամը, որը սոցփաթեթի շրջանակներում ստանում ես, ինքդ կարող ես որոշել՝ ուղղել դեպի հիփոթեք, հանգիստ, թե դեպի ապահովագրավճար։ Եթե դու այդ 6000 դրամը չես ուղղում ապահովագրավճար, ստացվում է, որ քո աշխատավարձից գանձելու են այդ 6000 դրամը։ Սակայն պետությունը տալիս է սոցփաթեթի շահառուներին հնարավորություն տնօրինել իրենց 6000 դրամը․ կուզեն առողջության ապահովագրությանը կտրամադրեն, կուզեն սոցփաթեթի շրջանակում այլ ծախսի կուղղեն»,- ասաց Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով՝ այն մադրիկ, որոնք ստանում են 200,000 և ավելի քիչ աշխատավարձ շարունակելու են սպասարկվել սոցփաթեթի շրջանակներում։