Երեկ ավարտվել են ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությանկողմից անցկացվող «Հայաստանի Հանրապետության մարզերիԵրևան քաղաքի ևԱրցախի Հանրապետության հանրակրթական դպրոցների 8-12-րդ դասարաններիաշակերտների սպարտակիադա» մարզական միջոցառման ծրագրով անցկացվողսեղանի թենիսի եզրափակիչ (հանրապետականփուլի մրցումները:
Տղաների մրցապայքարում սպարտակիադայի հաղթող է դարձել Լոռու մարզըներկայացնող Ավետ Վասիլյանը: Լոռու մարզի մյուս ներկայացուցիչ՝  Էդգար Ռաֆաելյանը գրավել է 2-րդ տեղը, իսկ Շիրակի մարզը ներկայացնող ՆորայրՂազարյանը՝ 3-րդ տեղը: Ընդհանուր թիմային հաշվարկով տղաների մրցումներում լավագույնն է ճանաչվել Լոռու մարզը, իսկ 2-րդ և 3-րդ տեղերը համապատասխանաբար գրավել են Արցախի Հանրապետությունը և Շիրակի մարզը:
Աղջիկների մրցումներում 1-ին տեղը գրավել է Արարատի մարզը ներկայացնող Սեդա Ղազարյանը։ Արցախի Հանրապետության ներկայացուցիչ Յանա Պետրոսյանը զբաղեցրել է 2-րդ, իսկ Երևան քաղաքը ներկայացնող Ասյա Պողոսյանը՝ 3-րդ տեղը:Աղջիկների ընդհանուր թիմային հաշվարկով 1-ին տեղը գրավել է Արցախի Հանրապետությունը, 2-րդն է ճանաչվել Լոռու մարզըիսկ 3-րդը՝ Երևան քաղաքը:
Մրցումներին մասնակցել են հանրակրթական դպրոցների 8-12 դասարանների ընդհանուր թվով 66 (33-ական տղա և աղջիկ)  աշակերտներ:
Մրցանակային տեղեր զբաղեցրած թիմերին և մասնակիցներին ՀՀ սպորտի ևերիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից հանձնվել են գավաթներ,մեդալներհուշանվերներ և հավաստագրեր: