ՀՀ ՔԿ-ից ավելի վաղ տեղեկացրել էին, որ Քննչական կոմիտեում տեղեկություն է ստացվել, որ օտարերկրացին 10 կգ «Մեթամֆետամին» է տեղափոխել ՀՀ։ Իսկ մեկ այլ օտարերկրացի իմանալով թմրամիջոցի գտնվելու վայրը, ապօրինաբար այն ձեռք է բերել, սակայն ՊԵԿ-ի ու ԱԱԾ-ի համատեղ իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հանցագործությունը ավարտին չի հասցվել։
«Ինչպես արդեն հայտնել ենք, 2025 թվականի հոկտեմբերի 9-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ձեռնարկված վարութային և ապացուցողական, ինչպես նաև ԱԱԾ Երևանի քաղաքային վարչության ծառայողների կողմից իրականացված մեծածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ օտարազգի երկու քաղաքացի պատրաստվում են հոկտեմբերի 28-ին մաքսանենգ ճանապարհով ՀՀ բերել և 50 հզր ԱՄՆ դոլարի դիմաց վաճառել առանձնապես խոշոր չափերով՝ 10 կգ «Մարիխուանա» տեսակի թմրամիջոց։
Նախաքննության ընթացքում վերջիններս կալանավորվել են»,- ասված է հաղորդագրությունում։