Ադրբեջանն ու Թուրքիան քաղաքական խորհրդակցություններ են անցկացրել։ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն այսօր Թուրքիայի արտաքին գործերի փոխնախարար Այշե Բերիս Էքինջիի հետ հանդիպմանը քննարկել է Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև դաշնակցային հարաբերություններից բխող հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցեր։
Ադրբեջանական կողմի հաղորդմամբ՝ նշվել է, որ Շուշիի հռչակագիրը, որն ամրապնդել է դաշնակցային հարաբերությունները, արտացոլում է երկու երկրների միջև գոյություն ունեցող եղբայրական և բարեկամական կապերը։
Բայրամովը թուրք գործընկերոջը մանրամասն տեղեկացրել է Ադրբեջանի և Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի մասին, ներկայացրել դրա տարբեր ասպեկտները, նաև խոսել հարցերից, որոնք բխում են Վաշինգտոնի գագաթնաժողովից։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Մերձավոր Արևելքում, Գազայի հատվածում, Սիրիայում, աֆրիկյան երկրներում տիրող իրավիճակի և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ երկկողմ և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։