Կառավարության նիստից հետո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է «Զանգեզուրի միջանցք» եզրույթի կիրառմանը ադրբեջանցի և օտարերկրացի այլ պաշտոնյաների կողմից։
Վարչապետը նշել է՝ ՀՀ տարածքում բացի «Խաղաղության խաչմերուկ» և TRIPP նախագծերից այլ նախագիծ չկա և չի էլ կարող լինել։ Ընդգծել է՝ ճիշտ է հենվել այն փաստաթղթերի վրա, որոնք ստորագրվել են Վաշինգտոնում․ «Ինչ թղթի վրա գրված է՝ թղթի վրա գրված է»։
Նիկոլ Փաշինյանը իր գոհունակություն է հայտնել նաև Կոպենհագենում տեղի ունեցած քննարկումներից և խաղաղության ինստիտուցիոնալացման ճանապարհին կատարվող աշխատանքներից։
«Հարգելի գործընկերներ, սիրելի ժողովուրդ, ուզում եմ ևս մեկ անգամ արձանագրել՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղություն է հաստատված։ Ընդ որում՝ ես կարող եմ ասել, ես կարող եմ չասել, դա իրողություն է և այն դժվար է չնկատել»,- նշել է վարչապետը։