Շնորհավոր տոնդ, մեր սիրելի Երևան: Այսպես է Տիգրան Ավինյանը շնորհավորել Երևանի 2807-ամյակը և կից տեսանյութ է հրապարակել։
«Ամեն առավոտ, երբ քաղաքն արթնանում է, նրա շունչը զգացվում է քո քայլերում, քո ժպիտում։Քաղաքի կյանքը սկսվում է հենց քեզնից՝ քո գործից, քո պատասխանատվությունից ու սիրուց նրա հանդեպ։ Դու պարզապես չես ապրում Երևանում․ դու կառուցում ես այն՝ ամեն օր, ամեն քայլով։
Գիտեմ՝ դեռ շատ խնդիրներ կան։ Բայց հենց դրանց լուծման ճանապարհին է երևում մեր միասնականությունը։ Քաղաքը փոխվում է՝ պահպանելով իր ոգին, բայց ամեն օր մի փոքր ավելի լավն է դառնում։
Մենք կառուցում ենք քաղաք, որտեղ յուրաքանչյուր նոր բան արվում է քեզ համար։ Ամեն բարեփոխման հիմքում նույն գաղափարն է՝ արժանապատիվ կյանք յուրաքանչյուր երևանցու համար։ Մաքուր բակ, հարմար տրանսպորտ, ապահով միջավայր՝ քեզ համար։ Եվ հենց այդ սիրով ենք մենք առաջնորդվում, որ Երևանը լինի մարդկանց համար քաղաք»,-նշել է նա։
Հիշեցնենք՝ հոկտեմբերի 12-ին՝ կեսօրից, Երևանի տարբեր հատվածները կվերածվեն մեծ տոնական վայրերի՝ սիրված և հայտնի արտիստների մասնակցությամբ, իսկ ժամը 21։00-ին Հանրապետության հրապարակում, տեղի կունենա օրվա գլխավոր միջոցառումը՝ եզրափակիչ տոնական համերգը, որը կավարտվի պայծառ հրավառությամբ։