Անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանը մեկ ամսով կալանավորվեց. Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մասիս Մելքոնյանը բավարարեց նախաքննական մարմնի միջնորդությունը։
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 29-ին անհետ կորածների մի խումբ հարազատներ հավաքվել էին ՊՆ շենքի դիմաց: Նրանք պահանջում էին հանդիպում ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանի, Կամո Վարդանյանի, հետախուզության նախկին պետի հետ։
Ակցիայի ժամանակ իրավիճակը լարվել էր և քաշքշուկ էր տեղի ունեցել ռազմական ոստիկանների և անհետ կորածների հարազատների միջև: Ակցիայից հետո քրեական վարույթ է նախաձեռնվել, նախաքննության ընթացքում 2 անձ ձերբակալվել էր։
«Վերջիններիս նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (խուլիգանությունը) և 452-րդ հոդվածի 1-ին մասով (պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական կամ քաղաքական գործունեությանը միջամտելը)»,- երեկ FactorTV-ին հայտնել էին Քննչական կոմիտեից։