Շատ հարցերում Նիկոլ Փաշինյանը կարող է ճիշտ լինել, բայց ամենակարևոր հարցում սխալ է: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 24-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ԱԻՄ առաջնորդ Պարույր Հայրիկյանը:
«Նիկոլ Փաշինյանն ասում էր՝ իշխանությունը պետք է պատկանի քաղաքացիներին, ժողովուրդը պետք է լինի երկրի տերը: Եթե դա որպես սկզբունք, առանցքային նպատակ ընդունում ես, իշխանությունը փոխանցում ես ժողովրդին, նշանակում է՝ ժողովուրդը, ինքն իր ճակատագրի տերը լինելով, քո թույլ տված բոլոր սխալները կուղղի: Այսօր կարող եմ ասել, որ շատ հարցերում Նիկոլ Փաշինյանը կարող է ճիշտ լինել, բայց ամենակարևոր հարցում սխալ է»,- հավելեց նա:
ԱԻՄ առաջնորդը պարզաբանեց. եթե խոստանում ես իշխանությունը փոխանցել ժողովրդին դա կարող է արվել միայն Սահմանադրությամբ:
«Նիկոլ Փաշինյանը և նրա ընկերները հեղափոխություն կոչելով պարզ իշխանափոխությունը կամ ձգտումը իշխանության, զբաղված են հարցերով, որոնք տասներորդական են, անհարկի խուճապի են մատնվում»,- հայտարարեց Պարույր Հայրիկյանը՝ այդ համատեքստում անդրադառնալով խորհրդարանի կողմից ԱԺ կանոնակարգ օրենքում արված փոփոխություններին: