Քաղաքացին ընկել է ոչ թե «Զիփլայն»-ից, այլ «Ռոլլեր լայն»-ից. տուժածի կյանքին վտանգ չի սպառնում. «Յելլ Էքստրիմ Պարկ»-ի պարզաբանումը
Ենոքավանի «Յելլ Էքստրիմ Պարկ»-ը պարզաբանում է ներկայացրել երեկ տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ, երբ քաղաացին ընկել է «Զիփլայն»-ի հարթակից։
Պարզաբանում «Յելլ»-ում երեկ տեղի ունեցած դեպքից
1. Քաղաքացին ընկել է ոչ թե «Զիփլայն»-ից, այլ «Ռոլլեր լայն»-ից, որը գետնից բարձր է 3-4 մետր։
2. Ընկերությունը դեպքի առաջին իսկ պահից եղել է տուժածի կողքին։ Անմիջապես կանչվել է շտապօգնություն, և տուժածը տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ կատարվել են անհրաժեշտ բուժզննումներ։ Այնուհետև նա տեղափոխվել է Երևան՝ հետագա հետազոտությունների իրականացման և բուժում ստանալու նպատակով։
3. Ըստ մեր ունեցած տեղեկությունների՝ տուժածի կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Նա ստացել է ոտքի կոտրվածք և ներկայումս գտնվում է հիվանդանոցում, որտեղ ներկա են նաև ընկերության ներկայացուցիչները։
4. Ընկերությունում սկսվել է ներքին հետաքննություն՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու նպատակով։
5. Դեպքից անմիջապես հետո դադարեցվել են «Ռոլլեր լայն»-ով թռիչքները։
6. «Ռոլլեր լայն»-ը անցել է համապատասխան փորձաքննությունը և գրանցված է սահմանված կարգով՝ համապատասխան ՆԳՆ Փրկարար ծառայության վտանգավոր օբյեկտների ռեեստր։
7. «Յելլ Էքստրիմ Պարկ»-ում առկա են շահագործման համար անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերը։
8. Աշխատակիցները անցել են համապատասխան հրահանգավորում և վերապատրաստում, որի ընթացքում նրանց ներկայացվել են անվտանգության կանոնները։ Ներկայացված տեղեկատվությունը հաստատվել է աշխատակիցների կողմից ստորագրությամբ։
Նախօրեին տեղեկացրել էինք, որ Ենոքավան գյուղի «Զիփլայն»-ից քաղաքացի է ընկել։