Հունիսի 30-ից հուլիսի 7-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 4938 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 145 ավտոմեքենա։ Այս մասին տեղեկացնում է ՆԳՆ-ն։
«Մասնավորապես, հայտնաբերվել է ոչ սթափ 180 վարորդ, առանց վարորդական իրավունքի վկայականի՝ 293 անձ։ Հայտնաբերվել է հաշվառման համարանիշի հետ կապված՝ 41, չամրակապված վարելու՝ 809, առանց մանկական նստատեղի՝ քարսիթի՝ 20, վարելու ընթացքում ծխելու՝ 500, վարելիս հեռախոսից օգտվելու՝ 305, հետիոտնի՝ ոչ սահմանված վայրով անցնելու՝ 83 և 1887 այլ իրավախախտում։ 139 մեքենա շահագործվել է առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի, 385-ը՝ տեխնիկական զննություն չանցած, 74-ը՝ լուսարձակների անսարքությամբ, 86-ը՝ թաղանթապատված դիմապակիով և կողային ապակիներով։ Բացի այդ, տարբեր կասկածանքներով ձերբակալվել ու Համայնքային ոստիկանության բաժիններ է տարվել 52 անձ։
Նույն ժամանակահատվածում մարզերում պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 13897 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածքներ տեղափոխելով 287 տրանսպորտային միջոց։ Հայտնաբերվել է ոչ սթափ 240 վարորդ, առանց վարորդական իրավունքի վկայականի՝ 635, կեղծ վարորդական վկայականով երթևեկող՝ 2 անձ։ Հայտնաբերվել է նաև հաշվառման համարանիշի հետ կապված՝ 60, չամրակապված վարելու՝ 3073, առանց մանկական նստատեղի՝ քարսիթի՝ 221, վարելու ընթացքում ծխելու՝ 333, վարելիս հեռախոսից օգտվելու՝ 564, հետիոտնի՝ ոչ սահմանված վայրով անցնելու՝ 21, արագության գերազանցման՝ 1886 և 4022 այլ իրավախախտում։ 488 ավտոմեքենա շահագործվել է առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի, 1972-ը՝ տեխնիկական զննություն չանցած, 267-ը՝ լուսարձակների անսարքությամբ, այդ թվում՝ 3 բեռնատար, 185-ը՝ թաղանթապատված դիմապակիով և կողային ապակիներով։ Բացի այդ, տարբեր կասկածանքով ձերբակալվել ու Համայնքային ոստիկանության տարածքային բաժիններ է տարվել 36 անձ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։