Մարմարիկում 2 տարեկան երեխայի անհետացման փաստի առնչությամբ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Այս մասին Factor.am-ին հայտնեց Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանը։ Կոտայքի մարզում անչափահաս երեխայի անհետացման փաստի առթիվ քրեական վարույթը նախաձեռնվել է երեկ։ Հոդվածը վերաբերում է մարդու կյանքի դեմ ուղղված հանցագործությանը։
Երեկ՝ մայիսի 4-ին, ՆԳՆ փրկարար ծառայություն ահազանգ էր ստացվել, որ 2 տարեկան տղա երեխան Մարմարիկ գետի ափին կորել է և ծնողներն ունեն կասկածներ, որ հնարավոր է՝ երեխան անզգուշաբար գետն ընկած լինի։
Մարմարիկ գետի երկայնքով քաղաքացիները, հրշեջ-փրկարարները, պարեկները երեկվանից որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում։ Աշխատանքներին երգրավված են նաև ՆԳՆ փրկարար ծառայության ջրասուզակ-փրկարարներ, կինոլոգ-փրկարարներ շներով և ոստիկանության ուժեր։ Օգտագործվում են նաև անօդաչու սարքեր։