Մենք չենք տեսնում ԲՀԿ-ին և ՀՅԴ-ին քաղաքական ասպարեզում, քանի որ հանցավոր համագործակցությունը չի կարող լինել քաղաքականության մեջ․ Վարուժան Ավետիսյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Մենք չենք տեսնում ԲՀԿ-ին և ՀՅԴ-ին քաղաքական ասպարեզում, քանի որ հանցավոր համագործակցությունը չի կարող լինել քաղաքականության մեջ։
Այս մասին այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց «Սասնա Ծռեր» կուսակցության անդամ Վարուժան Ավետիսյանը՝ նշելով, որ քանի որ երկրում ստեղծված է այնպիսի իրավիճակ, որ ամեն վայրկյան կատարվում են փոփոխություններ, ուստի դեռևս հստակ չէ, թե որ ուժն է խորհրդարանում դիտարկվելու որպես ընդդիմադիր ուժ։
«Դեռ վաղ է դասական տրամաբանությամբ այս ոչ դասական իրավիճակի վերաբերյալ կանխատեսումներ անելը։ Առհասարակ հնարավոր չէ դասական բանալիով ոչ դասական կողպեքը բացել։ Այդ հարցին հնարավոր չէ պատասխանել հստակ, միակ պատասխանն այն է, որ պարտավոր ենք գործել ազգային շահը տեսնելով և դրանով առաջնորդվելով»,- ասաց նա։
Ասուլիսին մասնակցող Վարուժան Ավետիսյանն էլ քաղաքական համագործակցությունների համատեքստում նշեց, որ եթե տարածաշրջանային այնպիսի զարգացումներ լինեն, որոնք վտանգ կներկայացնեն ՀՀ պետականությանը, չի բացառվում նաև, որ Ազգային ժողովում հայտնվելուց հետո կոալիցիա կազմեն։