Արփինե Սարգսյանը կանխակալ է: Այս մասին Քննչական կոմիտեի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց արցախցի Տիգրան Ուլուբաբյանի փաստաբան Ռոման Երիցյանը՝անդրադառնալով Ուրիխանյանի միջադեպի վերաբերյալ ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանի հայտարարություններին:
«Կա քաղաքացու ահազանգ, որ 10 րոպեն մեկ ինտենսիվ ծեծ է եղել, վնասվածքներ են եղել, 8 հոգի են եղել։ 10 րոպեն մեկ ինտենսիվ ծեծի արդյունքում չստանալ վնասվածք և անկախ փորձագիտական գնահատմամբ դա չֆիքսվի, սա ուղղակի պիտի դառնա օբյեկտիվ քննության առարկա։ Ինտենսիվ ծեծի արդյունքում թե՛ հիվանդանոցը, թե՛ դատաբժիշկը պետք է տային ավելի բարդ նկարագրություն, քան ֆիքսված է»,- ԱԺ պաշտպանության և անվտագության մշտական հարցերի հանձնաժողովում այսօր հայտարարեց ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը՝ պատասխանալով Տիգրան Ուլուբաբյանի՝ Վանաձորի ոստիկանների կողմից ենթադրյալ խոշտանգման ենթարկվելու մասին հարցին։
Նախարարի պնդմամբ՝ լինի ՀՀ քաղաքացի, թե ԼՂ բռնի տեղահանված անձ, եթե կա իրավունքների խախտման փաստ՝ մոտեցման
«Դեպքի մասով այս պահին չեմ կարող գնահատականներ տալ։ Եթե պարզվի, որ կա կեղծ մեղադրանք ոստիկանների նկատմամբ, ապա կլինի պատասխանատվություն` սուտ մատնության համար»,- նշել է Սարգսյանը և կոչ արեց հարցը միակողմանի չմեկնաբանել։
Ռոման Երիցյանը լրագրողների հետ զրույցում հիշեցրեց, որ Տիգրան Ուլուբաբյանի վնասվածքներն արձանագրվել են բժշկական կենտրոնում և հենց բժշկական կենտրոնի ահազանգի հիման վրա է բացվել այս գործը: