Թուրքիայում զանգվածային բողոքի ցույցերից հետո տասնյակ մարդիկ են ձերբակալվել
Ստամբուլի ընդդիմադիր քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի ձեբակալությունից հետո երեկ երեկոյան Թուրքիայի տարբեր քաղաքներում տեղի ունեցած զանգվածային բողոքի ակցիաների ժամանակ 16 ոստիկան է տուժել, հայտարարել է երկրի
Ըստ նրա՝ բացահայտվել են սոցիալական ցանցերի 326 օգտահաշիվներ, որոնք, իբր, հասարակական ատելություն հրահրելու և հանցավոր գործունեությունը խրախուսելու գրառումներ են արել, 72-ը գործել են արտերկրից:
Երլիքայան ասել է, որ Կիբերհանցագործությունների դեմ պայքարի և անվտանգության վարչությունների համակարգված ջանքերով ձերբակալվել են 54 կասկածյալներ, մնացած անձանց ձերբակալելու գործողությունները շարունակվում են։ Պաշտոնյան նաև հայտնել է, որ երեկ երեկոյան տեղի ունեցած բողոքի ցույցերից հետո 53 անձի դեմ հարուցվել է քրեական գործ՝ խախտումների համար։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի տարբեր քաղաքներում զանգվածային ցույցերի ժամանակ ոստիկաններն արցունքաբեր գազ և ջրցաններ էին կիրառել ցուցարարների նկատմամբ։