Ես խնդիրներ տեսնում եմ և պետական իրավասու մարմիններին այդ մասին տարբեր ձևաչափերով բազմիցս եմ հայտնել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանը։
«Մեր հանրապետությունում մարդիկ չպետք է լինեն, որոնք իրենց զգան որպես արտոնյալ, կապ չունի, նրանք նախկին, թե ներկա իշխանության ներկայացուցիչներ են։ Նաև չպետք է լինեն քաղաքացիներ, որոնք իրենց արժանապատվությունը և իրավունքները հարգված չեն զգում»,-ասաց Անահիտ Մանասյանը։
Նշենք, որ այսօր կառավարության նիստին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե իր համբերության բաժակը լցվել է՝ անդրադառնալով արդարադատության խնդրին։  Վարչապետը, հայտարարեց, որ իրավապահ համակարգին տվել է անհրաժեշտ ամեն բան՝ արդյունավետ աշխատանքի համար, բայց արդյունք չի տեսնում։
ՄԻՊ-ը լրագրողներին ասաց, թե տարբեր իրավասու մարմինների մոտ տեսնում է արհեստավարժության շատ լուրջ պակասի խնդիր։ «Դրա առնչությամբ ես անընդհատ խոսել եմ, հիմա էլ եմ խոսում, արձանագրում։ Խնդիրների մի մասը բխում է նրանից, որ շատերն ընդհանրապես չունեն պատշաճ գիտելիքներ և հմտություններ տարատեսակ ոլորտներում։ Պետք է աշխատենք այդ խնդիրների լուծման ուղղությամբ»,-ասաց պաշտպանը։