Եթե մեկն օրենքի սահմաններից  դուրս ինչ-որ գործողություններ է կատարում, բնականաբար,  պետք է պատասխանատվություն կրի։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը։
«Շատ բարդ է իմանալ, թե ու՞մ էր ձեռնտու նման գաղտնալսումը, համենայն դեպս,  մեզ համար դա ձեռնտու տարբերակ չէր։ Կարծում եմ՝ պետք չէ հանիրավի անուններ շոշափել՝ առանցի հիմքեր ունենալու, չեմ ցանկանա նման հնչեղություն ունեցող հարցի շուրջ ենթադրություններ անել»,- ասաց Վահրամ Բաղդասարյանը։
Անդրադառնալով  վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ օլիգարխների թիկնազորների անդամներին ասֆալտին պառկեցնելու վերաբերյալ հրահանգին՝ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը նշեց․ «Ես չէի ցանկանա, որ իմ երկրի վարչապետը նման տոնով և նման ոճով խոսեր ժողովրդի հետ։ Իսկ ինչ վերաբերում է գումարներ առգրավելուն՝ հայտարարություններով կամ նման ձևերով գումարներ չեն առգրավվում, դրա համար կա դատարան»։
Վահրամ Բաղդասարյանն անթույլատերլի համարեց նաև Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, որը վերաբերում է Ռոբերտ Քոչարյանի և Ալիևի միջև հնարավոր պայմանավորվածությանը։  «Նման հայտարարությունները պարզապես անթույլատրելի են։ Դա հասարակական կարծիքի ձևավորման ցանկություն է, որն անթույլատրելի է։ Տհաճ է, որ նման ձևերով հանրությանը տրամադրում ենք իրար դեմ։ Մենք պետք է օգնենք վարչապետին, որ այս իրավիճակն ավելի հանգիստ և հանդարտ հունով գնա»,- ասաց նա։