Բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինը, Factor TV-ի տաղավարում մանրամասներ ներկայացնելով Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում իր հետ տեղի ունեցած միջադեպից, անդրադարձել է նաև հարցին, թե ինչու էր լուրեր տարածել, թե իրավապահներից մեկն իրեն ասել է, թե «ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև գործարք կա իր հետ կապված»։
«Այդ հարցը երեկ մանրամասն քննարկել ենք ոստիկանությունում։ Մեր շուրջը շատ մարդիկ էին պտտվում՝ սահմանապահներ, անվտանգության աշխատակիցներ, բոլորը ինչ-որ համազգեստով էին։ Ասում էին՝ գնա այստեղ, այնտեղ։ Այդ մարդկանցից մեկը մոտեցավ ինձ ու դա ասաց։ Կարծում եմ՝  նա հումոր էր անում, որը մեղմ ասած, հիմարություն է, վնասակար։ Երևի ենթադրվում էր, որ ես կժպտամ ու ամեն ինչ լավ կլինի։ Ես չեմ կարող նման բաներին հումորով վերաբերյալ, մանավանդ որ, ձերբակալված եմ Բելառուսի դիմումով։ Բոլոր տեղերում, սոցցանցերում սկսեցին գրել է, որ դա պատվեր է»։
Հարցազրույցն ամբողջությամբ կարող եք դիտել  Factor TV-ի եթերում այսօր ժամը 18։30-ին։