Քաղաքական այն սերնդափոխությունը, որն իրականացրեցին մեր պարմանիները հրապարակում, ակնհայտ է, սակայն անհայտ է, թե 101-ր օրում ի՞նչ փոխվեց իրենց կյանքում, արդյոք իրենց ասելիքը լսվեց, քանի որ Կառավարության ներկայացուցիչները նաև իրենց են ներկայացնում։
Այս մասին այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Մխիթար Սեբաստցի կրթահամալիրի տնօրեն Աշոտ Բլեյանը՝ նկատելով, որ փոփոխությունները բոլոր քաղաքացիների միջոցով դինամիկ կերպով պետք է շարունակվեն, հակառակ պարագայում՝ դինամիկայի դանդաղումը կարող է վտանգավոր դառնալ։
«Գործողությունների պակաս կա, փոփոխությունների այնպիսի ալիք պետք է լիներ։ Այդ փոփոխությունները պետք է լինեին ամեն տեղ, օրինակ՝ կրթության ոլորտից մինչև երկրագործություն կամ հողագործություն։ Օրինակ էս 12 ամյա կրթությունը պետք է շպրտեին, ամենուր մենք պետք է տեսնեինք նաև փող աշխատող մարդկանց»,-ասաց Աշոտ Բլեյանը՝ ընդգծելով, որ հակառակ սպասումների՝ հեղափոխությունից հետո ականտես չեղավ կտրուկ փոփոխությունների։