Հրաչյա Հակոբյանը Նարեկ Սամսոնյանից, Արթուր Դանիելյանից ու Մարինա Խաչատրյանից գումար է ստացել․ ինչ է հայտարարագրել ՔՊ-ական պատգամավորը
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի եղբայրը՝ Հրաչյա Հակոբյանը նախորդ տարի նոր մեքենա է գնել։ Այս մասին Factor.am-ը տեղեկանում է նրա 2023 թվականի հայտարարագրից։
Պատգամավորը 18 մլն դրամով գնել է 2021 թվականին արտադրված VOLVO մակնիշի մեքենա։
Հակոբյանը 7 անշարժ գույք է հայտարարագրել․ 2 առանձնատուն Ձորաղբյուրում՝ միանձնյա սեփականությամբ, 2 բնակարան Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանում, մեկը՝ համատեղ սեփականության, մյուսը՝ բաժնային, և միանձնյա սեփականության 3 հողամաս, մեկը՝ Ձորաղբյուրում, երկուսը՝ Երևանի Ավան վարչական շրջանում։
Հրաչյա Հակոբյանը բանկային հաշվի վրա տարեվերջի դրությամբ ունեցել է 11 հազար 600 դոլար, շուրջ 3 մլն 250 հազար դրամ և 2 հազար եվրո։ Նրա բանկային հաշվին եղած դրամը տարեսկզբին եղել է 8,5 մլն դրամ, որից, սակայն, տարեվերջին մնացել է 3,2 մլն դրամ։  Տարեվերջի դրությամբ նա 26 մլն դրամ վարկ ունի։ Տարվա ընթացքում շուրջ 15․8 մլն դրամ ուղղել է վարկի մարմանը։
Պատգամավորը Բ26 ՍՊԸ-ի սեփականատերն է։ Նա «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է։
Տարվա ընթացքում նա ԱԺ աշխատակազմից որպես աշխատավարձ ստացել է 9 մլն 834 հազար դրամ։ Բացի այդ՝ նա ևս 3 աղբյուրից եկամուտ է ունեցել․ Արթուր Դանիելյանից և Նարեկ Սամսոնյանից ստացել է 616 հազարական դրամ, իսկ Մարինա Խաչատրյանից՝ 208 հազար դրամ։  Factor.am-ը պատգամավորից հետաքրքրվեց՝ ի՞նչ գումար է ստացել Նարեկ Սամսոնյանից, Մարինա Խաչատրյանից ու Արթուր Դանիելյանից, որոնք հայտնի են իրենց ընդդիմադիր գործունեությամբ։
«Ստել են, զրպարտել են ինձ ու հիմա դատական որոշման արդյունքում տվել են զրպարտության հետ կապված գումարները, ներողություն խնդրել»,- նշեց Հակոբյանը։
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականին մի քանի ֆեյսբուքյան օգտատերեր գրել էին, որ Ռուսաստանում կալանավորվել է օդանավ, որը փորձել է մաքսանենգ ճանապարհով ծխախոտ տեղափոխել, և դրա հետևում կանգնած է Հրաչյա Հակոբյանը։ Հրաչյա Հակոբյանը դատի էր տվել «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանին, «Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանին, Երևանի ավագանու նախկին անդամ Մարինա Խաչատրյանին։
Դատարանը բավարարել էր պատգամավորի հայցադիմումն ու պարտավորեցրել Նարեկ Սամսոնյանին, Արթուր Դանիելյանին ու Մարինա Խաչատրյանին զրպարտության և վիրավորանքի համար գումար վճարել։