Մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցն Օպերայի թատրոնի խնդրի վերաբերյալ լուծումներ է առաջարկում և սպասում է թատրոնի ղեկավար Կոնստանտին Օրբելյանի արձագանքին։ Այս մասին այսօր հրավիրված 100-օրյա ամփոփոիչ ասուլիսի ժամանակ ասաց նախարարը։
«Օպերայի աշխատանքների արդյունավետությունը կշահի, եթե բոլոր հաստիքները լինեն տարանջատված, որ տնօրենն ունենա այլ հաստիք, գեղարվեստական ղեկավարն՝ այլ։ Խոսել ենք նաև գլխավոր դիրիժորի հաստիքի անհրաժեշտության մասին, և սպասում ենք պարոն Օրբելյանի արձագանքին։ Այս հարցերին կանդրադառնանք նրա վերադարձից հետո․անձամբ իմ կարծիքն այնպիսին է, որ եթե հաստիքները լինեն առանձին, արդյունավետությունն ավելի մեծ կլինի, եթե անգամ պաշտոնների համար լինեն կոնֆլիկտներ, այն կբերի արդյունավետ աշխատանքի»,- ասաց նախարարը և նշեց, որ անձամբ իր կարծիքով՝ թատրոնի տնօրենն ու գեղարվեստական ղեկավարը պետք է կոնֆլիկտի մեջ մտնեն նաև, ինչը կհանգեցնի թատրոնի աշխատանքի արդունավետությանը։